25. 12. 2023
V letošní sezóně 2023 byla jen omezená úroda jablíček. Ve srovnání s rokem minulým asi o 50% nižší. Moštovat jsme začínali sice již koncem srpna a končili prakticky koncem října, protože ovoce již nebylo. Pro tuto sezónu jsme si pořídili s pomocí peněz z Dotačního fondu Libereckého kraje nový pasterizér, který výrazně pasterizaci urychlil a zkvalitnil. Jsme moc rádi, že k nám jezdí lidé i s celou rodinou, hlavně děti jsou nadšené, že všechno vidí, že si mohou přebrat na dopravníku jablíčka, že si během lisování ochutnávají svůj mošt. Je to pro ně opravdový zážitek, při kterém vidí celý proces. Ve dnech, ve kterých moštujeme vlastní ovoce, k nám mohou přijet i školní exkurze. Letos jsme jich přivítali pět – byl pořádný mumraj, hodně vypitého moštu, ale bylo to hezké. Těšíme se na vás – malopěstitelé, zahrádkáři, sadaři – i v příští sezóně. Jsme moc rádi, že k nám jezdíte. A jsme moc rádi, že i naše moštárna pomohla tomu, že se v regionu již téměř nenajdou jabloně, pod kterými by v zimě hnilo spadané ovoce. Děkujeme.
